Raganius Wiki
Advertisement
Alchemy workbench

Mokslo istorijoje alchemijos reikšmė atitiktų gamtos tyrinėjimą, pažinimą, ankstyvąjį Išminties Akmens ieškojimą, dvasinę discipliną, naudojantis tiek chemija, tiek metalurgija, fizika, medecina, astrologija, misticizmu, spiritualizmu ir Aukštesniųjų Jėgų įpatumais.

The Witcher žaidime alchemija plačiai naudojama ir ne vien Geralto, bet taip pat ir kitų alchemikų, raganių, raganų.

Formulės[]

Visi alcheminiai kūriniai pagrysti formulėmis. Šiuos receptus paprastai randame ritiniuose, bet kitus gali tiesiog nupasakoti žodžiu. Ritinius galima pirkti, gauti dovanų, kartais ir tiesiog rasti.

Ingredientai[]

Mikstūros kuriamos sujungiant tam tikrus ingredientus iš augalų, monstrų dalių, mineralų, su bent jau vidutinių pagrindu/baze. Nuo bazės priklausys ir kokią mikstūrą gausite. Alkoholio bazė leis pasidaryti eleksyrų, taukai - aliejaus kardui, milteliai - bombas.

 • Augalai: lapai ir šaknys renkamos tiesiog nuo augalų, turint Herbalism'o talentą ir žinant alcheminę augalo vertę. Ją sužinoti galima pasikalbėjus su žmonėmis ar perskaičius knygą.
 • Monstų dalys: įveikus kokį monstrą, Geraltas gali nuo jo pasiimti tam tikras dalis, kurias jis žino turint alcheminę vertę. Tai sužinoti galima iš knygų ar tam tikrų asmenų pasakojimų. Patartina turėti durklą - rankom juk neplėšysit?...
 • Mineralai: šiuos lengviau rasti skryniose nei monstruose, jie brangūs, mat yra labai gryni. Tačiau jei gaminatės "specialaus" tipo eleksyrus - parduoti juos labiau apsimokės.

Pagrindinės dalys[]

Alcheminiai ingredientai turi šešias pagrindines dalis kaip parodyta apačioje:

Vitriol
Rebis
Aether
Quebrith
Hydragenum
Vermilion

Mikstūros formulė nurodys kokiomis proporcijomis ką reikia dėti. Tarkim Baltasis kiras - dvi dalys vitrolio ir viena dalis rebio, bazei naudojant paprastą, bet stiprų alkoholį.

Bet koks ingredientas turintis reikiamą sudedamąją dalį gali būti naudojamas miksūroms gaminti. Tarkim vitrolis randamas ir sewant mushroom grybuose ir gulių kraujyje, taigi bet kuris iš jų tiks gaminant baltąjį kirą (white gull).

Papildomos medžiagos[]

Yra trys papildomos medžiagos: Albedas Albedas, Nigredas Nigredas ir Rubedas Rubedas. Turimas ingredientas gali tureti šias papildomas medžiagas, tiksliau vieną iš jų. Jeigu eleksyras turės visas sudedamasias dalis kurios turės vienodą/tą patį papildomą veiksnį, eleksyras turės papildomų savybių naudingų raganiaus sveikatai.

Special ingredient Specialieji ingredientai[]

Šias medžiagas galima gauti sumedžiojus ir nudobus unikalius monstrus. Su jais sukuriami eleksyrai suteikiantys stiprius, unikalius talentus arba duodantys pasirinkti talentą (auksinį, sidabrinį arba bronzinį).

Gaminant mikstūras[]

Alchemy Kad pagamintumėte mikstūrą, pirma reikės ingredientų, tada - vietos poilsiui, meditacijai. Tuomet belieka pasirinkti alchemijos ikonelę, o atsidariusiame skyriuje - išsirinkti reikiamą formulę, ingredientus ir bazes.

Mechanizmas[]

 • Kairiu klavišu spauskite ant menzūrėlės dešiniojo kampo viršuje.
 • Pasirinkite bazę, alkoholį eleksyrui, taukus - aliejui arba miltelius - bomboms ir įkelkite į didyjį burbulą.
 • Sudėkite ingredientus į tą burbulą supačius burbuliukus.
 • Spauskite didesnę kolbą dešinėje, kad sumaišytumėte mikstūrą.

Žinomos formulės matomos kairėje panelės pusėje. Tas kurioms turite ingredientus bus pilnai spalvotos, tuomet užteks ant jų paspausti, kad gautumėte eleksyrą (paspausti "sumaišymo" kolbą vis vien reikia). Jeigu norite mikstūros su specialiu papildomu efektu (albedo, nigredo, rubed), užveskite pelę ant ingredientų ir patikrinkite ar visų jų papildomos medžiagos tokios pat. Jei ne - pakeiskite tokiu pačiu ingredientu su jums reikalinga medžiaga (tas pats ingredientas identifikuojamas pagal spalvą arba pavadinimą. Nepamirškit, kad skirtingos dalys gali turėti tą pačią alcheminę vertę/ingredientą).

Mikstūrų kategorijos

 • Eleksyrai - Geriami, dažniausia veikia tik Geraltą, bazė - alkoholis;
 • Aliejai - Naudojami ant kardų, veikia tik žalojamus priešus, bazė - taukai;
 • Bombos - Veikia priešus aplink Geraltą, poveikis staigus, bazė - milteliai, pudra.

Mikstūras lengviausia kurtis pasikliaujant formule, kurioje surašyta kokios substancijos ir kokiais kiekiais turi būti naudojamos. Visa tai, kaip minėjom galima rasti augaluose, mineraluose ir monstrų dalyse. Turima medžiaga gali tureti papildomą ingredientą, todėl gali būti naudojama skirtingais būdais. Grynieji mineralai dažniausia papildomų medžiagų neturi, juos labiau apsimoka parduoti, nei gamintis eleksyrus ar aliejus (na arba bombas).

Mikstūras galima kurti ir be formulės, bet tuomet yra šansas suklysti. Žinoma nežinomos mikstūros panaudoti nebūtina, mat ji gali sužaloti Geraltą. Bet kitais atvejais - galit atrasti naują, naudingą eleksyrą. Iš kart gausite formulę to, ką būsite sukūrę patys. Paeksperimentuoti smagu, bet prieš tai siūlau verčiau išsaugot žaidimą, arba dirbt naktį, prie laužo kurį greit galėsit vėl užkurti ir pramedituoti neigiamo efekto laiką.

Potions Eleksyrai[]

Per išbandymus, kuriuos raganiukai dar vaikais būdami turi atlaikyti, jų kūnai mutuoja ir tampa atsparūs nuodams, kurie pribaigtų žmogų. Tokie eleksyrai sustiprina raganių kovos sugebėjimus, padidina atsparumą nuodams, suteikia galimybę matyti tamsoje ar net kiaurai sienas. Jie juos gaminas prieš eidami kovon ir išgeria prieš, dėl viso ko, jei kovoje nepasitaikytų laiko.

Mechanizmas:

 • Inventoriuje nuspaudę eleksyrą dešiniu klavišu - jį išgersite.
 • Jeigu eleksyras prisegtas prie raganiaus diržo, užteks sustabdyti žaidimą (izometriniu režimu - to nereikia) ir nuspausti kairiu klavišu ant norimo eleksyro.
 • Eleksyrai turi skirtingą veikimo laiką. Kai kurie veikia vos pora minučių, kiti - daug valandų. Tų veikiančių trumpai, poveikis dažniausia greitesnis. Yra tokių, kurie suveikia per sekundę, bet padaro akivaizdų dalyką.

Raganių eleksyrai toksiški, todėl pamažu nuodys Geraltą, priklausomai nuo jo toksinų tolerancijos. Žalias identifikatorius parodys kaip labai apsinuodyjo mūsų raganius. Per daug eleksyrų vienu metu sukels matomų blogybių. Geraltui prieš akis ims šmėščios kraujo dėmelės, dar padidinus toksikacijos lygį - jis praras samonę, o tuomet ir mirs.

Meditacija pilnai išvalo kūną nuo nuodų. Taip pat sunaikina ir trumpai veikiančių eleksyrų poveikį.

Oils Aliejai[]

Studijuojant monstrų silpnąsias vietas raganiai atranda substancijas, kurios padeda įveikti tas bestijas. Aliejai - minimalus magijos kiekis, ingredientai, puikiausias kardo apdengimas norint kuo labiau sužaloti bestiją.

Pavyzdžiui, žinome jog teks stoti prieš gulį, tad ruošiam Lavonėdžių Aliejų (necrophage oil) ir užtepame ant kardo prieš kovą. Aliejus veiks ir kitus lavonėdžius, tokius kaip graveirai.

Informacijos apie monstrų silpnybes rasite knygose arba iš tam tikrų žmonių, jų pasakojimų. O jau turimą informaciją rasite Geralto žurnale.

Aliejai kuriami kaip ir kitos mikstūros, tik jų bazė - taukai. Kai kuriems aliejams reikia labai aukšto lygio taukų, kitoms pakaks paprastesnių.

Kardai gali būti ištepti aliejumi, kai pilnai guli inventoryje. Verčiau tai padaryti prieš kovą, mat reikia šiek tiek laiko gerai ištepti kardą.

Mechanizmas

 • "Paimkite" aliejų ir dėkite ant norimo kardo.
 • Aliejai nusitrina per 24 valandas nepaisant kiek naudojatės tuo kardu.
 • Uždedant ant jau sutepto kardo kitą aliejų - senasis neteks poveikio.

Bombs Bombos[]

Formulės bomboms gaunamos daugiausia iš pirklių atvykusių iš Zerikanijos. Šios formulės retos ir gan brangios. Tradicinėse raganių treniruotėse nėra mokslo apie bombas, bet jų alchemijos pagrindai leidžia jiems pasigaminti vieną kitą bombą ir suprasti kaip ją panaudoti.

Bombos gaminamos kaip ir kitos mikstūros, ingredientai sumaišomi su baze - pudra, milteliais.

Mechanizmas:

 • Bombos naudojamos spaudžiant dešiniuoju klavišu inventoriuje ant norimos.
 • Jas taip pat galima prisegti prie diržo, tuomet pakaks kairio klavišo spustelėjimo ant jų. Naudojant bombas, jos dėja veikia ir neutralius asmenis, žymimus mėlyna spalva. Neveikia tik tų, žymimų žaliai.

Knygos apie alchemiją[]

 • Ain Soph Aur
 • Basics of Alchemy
 • Experiment Notes
 • The Double Cross of Alzur
 • Tower Mage's Book
 • Transmutations and Metamorphoses


50px This page uses content extracted from the game. The original data was in dlg\alchemy.dlg. Please make sure your information is accurate or fixes an error in the original information before submitting a change.


Smallwikipedialogo.png This page uses content from Wikipedia. The original article was at Alchemy. The list of authors can be seen in the page history. As with Raganius Wiki, the text of Wikipedia is available under the GNU Free Documentation License.Kategorija:Žaidime

Advertisement