FANDOM


Elfai - viena iš Andrzej Sapkowski'o knygose pasirodančių rasių. Viena iš senųjų rasių žinoma kaip Aen Seidhe atkeliavo į žemyną savo baltais laivais, daug anksčiau nei žmonės, bet vėliau nei gnomai ar nykštukai. Elfai gyvena kur kas ilgiau nei žmonės, todėl dažnas juos laiko tiesiog amžinais. Sakoma, jog visi elfai be išimties gimsta gražūs. Nuo žmonių ryškiausia ir skirias švelniais bruožais, smailiomis ausimis ir smulkiais dantimis be ilčių. Tarp elfų (ir driadžių) galima kraujomaiša, taip sukuriant dar vieną rasę - puselfių.

Kai ir kiti nežmogiai, elfai dažnai persekiojami Nordlingų (šiauriečių). Būtent dėl to daug elfų stojo į scoia'tael būrius ir prisišliejo prie Niflgardo. Atsidėkodamas už tokią karinę pagalbą imperatorius Emyras var Emreisas atidavė elfams jų Dol Blathanna ir paskelbė Enidą an Gleana (saulutę iš slėnio) jo karaliene.

Yra ir dar viena elfų rūšis vadinama Aen Elle - alksnių tauta. Jie apsigyveno kitame pasaulyje į kurį ketino persigabenti ir savo brolius - Aen Seidhe, kalvų tautą ir taip išgelbėti juos nuo karo ir mažiau plaukuotų beždžionių draugijos - žmonių. Abi šios rūšys turi šiek tiek skirtingas kalbas, mums iš Raganiaus ciklo geriausiai žinoma Senoji kalba, kurią naudoja Aen Seidhe.


Žinomiausi elfai Redaguoti

Frančeska Findabair
Isengrimas Faoiltiarna
Filavandrelis aén Fidháilas
Chireadanas
Aenyeweddien
Aelirenn
Avallac'h
Ida Emean aep Sivney
Ithlina
Lara Dorren
Auberon Muircetach
Toruvielė
Yaevinn
Galaras

Specialus įrašas žaidime Redaguoti

Elves

Po gnomų - elfai seniausia rasė kontinente. Jie sukūrė įstabią civilizaciją ir puikiausius žmonių miestus, tokius kaip Vizima ir Oksenfutas (juos pastatė ant eflų miestų griuvėsių). Elfai taip pat turi išskirtinę magiją, kuri žymiai skirias nuo žmonių magijos.

Elfai gyvena labai ilgai, bet jų reprodukcinis laikotarpis baigiasi gan greit, o be to - jis ir daug lėtesnis nei žmonių. Būtent dėl to jie buvo įveikti ir gavo pasitraukti ir užleisti vietą žmonėms. Šiandien egzistuoja tik dvi uždaros elfų tautos - Mėlynųjų kalnų, kur elfai kenčia nepriteklių ir pamažu išmirdinėja; ir Dol Blathane, Gėlių slėnyje, kurią valdo burtininkė Enida an Glena. Gėlių slėnis priklauso Nilfgardui.

Elfai gražūs ir ilgaamžiai. Smailiomis ausimis, išraiškingais bruožais ir be iltinių dantų. Jie išdidūs ir arogantiški, tad per daugybę amžių sukūrė rafinuotą kultūrą. Nedaug beliko šiandien, o ir tie patys konfliktuoja su žmonėmis. Greičiausia dėl to dauguma elfų jaunimo taip trokšta kovoti su žmonėmis už savo teises ir stoti į Scoia'tael būrius.

Elfai savo likimo neaptarinėja prie žmonių, mat jie mano jog tokie barbarai paprasčiausia nesupras filosofinių ir mistiškų subtilybių. Tad dauguma žmonių ir nepaiso to kuo elfai tiki. Nepaslaptis, kad kai kurie elfai tiki Dana Meadbh, Gyve, deive-motina, kuri šiek tiek panaši į deivės Melitelės įkūnijimą.

Žmonės turi savo Laros Dorren ir Kreigeno iš ledynų legendos versiją, kuri stipriai skirias nuo elfiškosios. Elfai ir žmonės suėjo draugėn tik po Sferų susiliejimo, per žmonių rasės iškilimą. Legendiniai įsimylėjėliai tapo taikingos egzistencijos simboliu iki kol keletas elfų supavydėjo Laros dėmesio ir klastingai nužudė 'barbarą' kuris dryso suviliot jų rasės moterį. Žmonių versijoje Lara vaizduojama kaip ragana. Kregeno mirtis vaizduojama kaip intrigų ir klastos rezultatas, dėl kurios tarp rasių esantys barjerai laikomi elfų kalte.

Elfai Laros Dorren ir Kregeno iš ledynų legendą pasakoja kitaip - elfų burtininkė ir žmonių magas - legendiniai įsimylėjėliai kurie sukūrė pirmąją žmonių ir elfų sąjungą. Elfai teigė, jog šie santykiai įrodė jog taikingas egzistavimas tarp dviejų rasių įmanomas, bent iki tol, kol žmonės niekingai nenužudė Krageno ir nepradaigojo Laros. Šitaip anot elfų, žmonių priešiškumas, gobšumas ir agresyvumas buvo pirmą kartą pademonstruoti. Šie 'barbarai' įrodė, kad kraujomaiša ar tiesiog taikus rasių sugyvenimas su žmonėmis neįmanomas, tad įsimylėjėlių mirtis tapo pradžia karui, kuris tęsias iki šios dienos.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.