FANDOM


Sunkumo lygis Redaguoti

Easy Medium Hard
Pradedantiesiams. Kova lengvesnė, alchemija išgyvenimui nebūtina Mėgėjams. Kova sunkesnė, alchemija naudinga. Patyrusiems. Kova sunki, alchemija būtina.
Lengvas Vidutinis Sunkus

Perspektyvos Redaguoti

Žaidimą galima žaisti žiūrint į pasaulį per Geralto petį (OTS) arba vienu iš izometrinių būdų. OTS perspektyva sukurta mėgstantiems nuotykius, paieškas, nors kovos sistema išlieka tokia pat. Žinoma RPG žaidėjams kova gali labiau patikt izometriniu rėžimu. OTS nekenkia kovai, mat Geraltas vis vien beveik visuomet kaunasi vienas, todėl toks žvelgimas į jo pasaulį sustiprina pojūtį, kad pats ten esate.

Taip atrodo tie trys skirtingi "žvilgsniai" (izometriniai yra du).

Herojaus augimasRedaguoti

Game System Icons Hero

Heroscreen

Herojaus langas

Priešingai nei dauguma RPG žaidimų, The Witcher žaidėjams neleidžia susikurti personažo, vietoj to iš karto duoda mums Geraltą. Jis kaip žinote yra herojus iš knygų tuo pačiu pavadinimu, parašytų A. Sapkowski. Ir visgi Geralto patirtis gali būti skirstoma skirtingais būdais.

Geraltui darant kvestus ir medžiojant monstrus, patirtis kaupiasi į bronzinius, sidabrinius ir auksinius talentus, kuriuos jis gali panaudoti žinioms gilinti, ženklams, kardų naudojimo meistrystei. Pagrindiniai šie:

Prie šito jis dar naudojas penkiais ženklais: Aard, Axii, Igni, Quen ir Yrden. Prie šių yra ir du kardai kuriais reik mokėt mosuot: Sidabrinis ir plieninis, bei jų stiliai Stiprus stilius, Greitas stilius ir Grupinis stilius.

Šablonas:Clear

Inventorius Redaguoti

Game System Icons Inventory

Geralto inventorius irgi skiriasi nuo paprastai gaunamų žaidimuose. Jis net neketina nešiotis visų jūsų rastų ginklų ir šarvų, ar šiaip didžiulių daiktų. Vietoj to mielai tampysis visą krūvą kitokių daiktų, maisto, alcheminių ingredientų, alkoholio, savo eleksyrus, knygas ir panašios velniavos. Limitas žinoma yra ir čia, bet manau galima išsitekti, jei tik nekaupsit visko kaip voverės prieš žiemą.

Inventorius suskirstytas į talpyklėles, kur tilps vienas arba daugiau vienodų daiktų. Šis padalintas dar į tris - alcheminėm medžiagoms, daiktams ir kvestų daiktam.

Žurnalas Redaguoti

Game System Icons Journal

Žaidime dažnai vartysit savo "žurnalą". Ten rasit savo turimas formules, monstrų, personažų, vietų aprašymus, taip pat ingredientus, pėdsakus ir Geralto teorijas. Ah, taip, ten pat rasit ir korteles, merginų prisiminimui.

Žurnale sekamas ir kvestų progresas, mat ne visi atliekami ten pat ir tuoj pat. Juos galima prarasti nepratęsus arba pavėlavus. Taip pat galima atsekti kvestą pagal žemėlapį.

Kovos Sistema Redaguoti

Game Icon Fast style unlit Game Icon Strong unlit Game Icon Group selected

Žaidime, kovoje konkrečiai, galėsite pasirinkti kovos stilius. Greitas kovos stilius tiks prieš greitus oponentus, mažiau šarvuotus ir ne itin stiprius. Stiprus stilius kirs kiaurai šarvą, tiks prieš gausiai apsišarvavusius tipus, kurie juda lėčiau, bet smogia stipriau. Grupinis stilius tinka, kai Geraltas apsupamas priešų. Pelkėse rasit daug naudos iš šio stiliaus...

Kiekvienas iš šių stilių turi savo unikalius judesius. Netgi - priklausomai nuo to, plieno ar sidabro kalaviją naudojat, keisis Geralto judesiai. Priežastis visiškai aiški - bestijos kovoja kitaip nei žmonės, o juk plieno kardą daug dažniau naudosit žmonėms žudyti.

Alchemija Redaguoti

Game System Icons alchemy vial

Alchemija - didelė šio žaidimo dalis. Žaidėjas galės kurti eleksyrus kurie gydys, stiprins maginę galia, leis Geraltui matyti tamsoje ar suteiks kitokių gebėjimų. Receptų galima išmokti iš ritinių, nors galima ir paeksperimentuoti. Nežinomi gėrimai juk neprivalo būt išgerti. O jie gali būti nuodingi. Geraltas gali nusinuodyti ar laikinai apakti. Toksikacijos lygį galima sumažinti medituojant smuklėse arba prie laužo. Taip pat padeda tam tikri eleksyrai.

Prie eleksyrų dar galima kurti aliejus ir bombas, kurie pridės nemažai svorio jūsų argumentui (kardu kalbantiems). Nei vienas iš šių negali būt kuriamas neturint tam tikro talento. Tik eleksyrų talentas duodamas automatiškai.

Bendravimas su veikėjaisRedaguoti

Geraltui keliaujant per Vizimą, sutiksit daugybę visokių personažų. Vieni turės ką pasakyt, kiti pasiūlys kokių nors paslaugų ar linksmybių. Ne visi tai darys "už dyką" (kartais ir tiesiogiai).

Game Interaction icon bribe
Game Interaction icon drink
Game Interaction icon fistfight
Game Interaction icon forge
Game Interaction icon gamble
Game Interaction icon gift
Game Interaction icon pay
Game Interaction icon shop
Game Interaction icon signet
Game Interaction icon sleep
Game Interaction icon storage

Kartais reikia nemažai pakalbėti, kad gautum galimybę įsiūlyt ar ką nors gaut. Kitą kart neišeis nei pakalbėt, kol nepasiūlysit.

Pasirinkimai ir pasėkmėsRedaguoti

Naujoviškas, ne iš syk matomas padarinys to, ką padarėte, ką pasirinkote. Pasirinkimas kurį padarėt žaidimo pradžioje, gali turėti pasėkmių žaidimo pabaigoje. Jie gali lemti kas bus jūsų draugais, o kas nenorės nė matyti, kas jums padės, o kas net nesileis į kalbas. Kas gyvens, o kas mirs. Būtent ši pasirinkimų sistema žaidimo neleis padėti po vieno žaidimo. Žaisit dar kart ir turbūt dar kart. O turbūt ir dar kart... Skirtumai itin ryškūs ir dažnam tikrai bus staigmena tai, kas nutiks.

Čia nėra to tipinio "Juoda ir Balta". Kaip žaidimo viršelis sako - nėra gėrio ir blogio, yra tik pasirinkimai ir jų pasėkmės. Dažnai teks rinktis tą Sapkowskio išpuoselėtą mažesnįjį blogį, kad išvengtum didesniojo, to kur tūno tamsoje.

Valdymas Redaguoti

Patogiausia bus žaisti naudojant ir pelę, ir klaviatūrą. Galima naudotis tik pele, tačiau greičiausia nebus taip jau ir lengva.

PelėRedaguoti

Valdymas pagrinde "kairiu paspaudimu".

Judėjimas Redaguoti

 • Rodyklėlė spaudžiant kairiu klavišu leis vaikščioti.
 • Įspaudus kairį aktyvuos bėgimą į tą pusę, į kurią suksit Geraltą.
 • Įspaudus kairį aktyvuos ėjimą į tą pusę, į kurią suksit Geraltą, jei tik laikysit rodyklę arti jo.
 • Dešiniu išvengsit smūgio arba smogsit ženklu jei jis pasirinktas.
 • Du kart spustelėjus rodyklėle ikoną - atliks manevrą.

Klaviatūros komandos Redaguoti

Žaidime labai puikiai galime judėti standartiniu WASD tipu.

Judėjimas Redaguoti

 • W - Į priekį
 • S - Atgal
 • A - Žingsniai į kairę naudojant OTS, posūkis į kairę naudojant izometrinį rėžimą.
 • D - Žingsniai į dešinę naudojant OTS, posūkis į dešinę naudojant izometrinį rėžimą.


Skirtumai tarp žaidimo versijų pagal regionus/vietoves Redaguoti

Tarpautinė versija Redaguoti

 • nežmogių moterys nuogos (ne elfės), tokios kaip driadės ir Ežero Valdovė
 • krūtys ir užpakaliukai erotinėse kortelėse neslepiamos
 • kruvinesnės kovos ir pasėkmės

Šiaurės Amerikos versija Redaguoti

 • Krūrys ir užpakaliukai slepiami drabužiais, plaukais ar pan.
 • Nežmogių moterys nevaikšto nuogos (elfės ir taip nevaikščiojo, taip pat ir Ežero valdovė, tačiau driadė gavo ilgesnius plaukus ir strėnjuostę)
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.