Raganius Wiki
Advertisement
Vėdrynas

Vėdrynas (tikrasis vardas Džulijanas Alfredas Pankracas, de Letenhofo vikontas) yra poetas, dainius, bardas ir artimas Geralto iš Rivijos draugas.

Novelėse apie Raganių Geraltą, Vėdrynas - neatskiriama nuotykių dalis. Nuo pat pirmosios knygos šis trubadūras keliauja kartu su Geraltu, padėdamas išsisukti iš vienų ar kitų situacijų, o kartais per savo ilgą liežuvį į tas "situacijas" ir įveldamas. Vėdrynas - trubadūras, nesiskiriantis su savo liutnia, o vėliau ir su užrašų dėklu. Iš pažiūros nerimtas ir gal bailokas, dažnai parodydavo drąsą ir puikių gyvenimo filosofijos perlų. Su Geraltu jis susipažino Guletoje, šventėje. Nuo to keliai kartais išsiskirdavo, bet galų gale ši neįtikėtinai nesuderinama pora susitikdavo ir įsiveldavo į kokį nuotykį. Vėdrynas nors ir plepus, pasirodo sugeba saugoti paslaptis ir kalbėti proza. Tik įpusėjus, o gal ir dar vėliau, novelėms jis, netgi ne pats, atskleis savo tikrąjį vardą, kurį nemeluodamas gyrė kaip pernelyg garsų.


Žaidime Vėdryno vardas pakeistas į Dandelion (originaliai - Jaskier, kas ir reiškia vėdryną. Engl.: Buttercup), matyt vengiant vyrišką herojų pavadint moterišku vardu. Jis pasirodo tik antrame veiksme, vakarėlyje pas Šani (Shani), svarbių vaidmenų beveik neturi, tačiau vis vien atsiskleidžia tomis aukso spalvomis kuriomis pasižymi gėlės naudotos jo vardui.

Kategorija:Veikėjai

Advertisement